Aardappelen en zoete bataat samen? YES! Heerlijke combinatie. Probeer het maar eens. Deze gemengde zoete aardappel puree is geserveerd tijdens de kerkdiners in Hensbroek!
Gemengde zoete aardappel puree
Bijzonder smakelijke gemende aardappel puree die de gewone ordinaire aardappel kennis laat maken met de trendy zoete aardappel. De toevoeging van extra olijfolie, roomboter & crème fraîche maakt deze aardappelpuree fris en romig, de bieslook geeft hem een lekker uiensmaakje.
Benodigdheden in je keuken
- schilmesje
- pan
- vergiet
- stampotstamper
- steelpan
- maatbeker
- Mixer
- spatel
Ingrediënten
- 2 kilo bloemige aardappelen, geschild, in stukjes
- 800 gram zoete aardappelen, geschild, in stukjes
- 150 ml volle melk
- 100 gram roomboter
- 50 ml olijfolie
- 100 ml creme fraîche
- zout en peper naar smaak
- 1 handje gehakte bieslook
Instructies
- Kook de aardappelstukjes in kokend water met zout gaar.
- Giet ze af, doe weer in de hete pan en stamp ze fijn.
- Verwarm de melk en de boter in een steelpan op halfhoog vuur tot de boter is gesmolten (niet laten koken).
- Klop dit door de aardappel en spatel de creme fraîche, bieslook en de olijfolie erdoor.
- Breng op smaak met zeezout.
Voedingswaarde
Calories: 185kcal
Heb je Gemengde zoete aardappel puree zelf al gemaakt?Maak er een foto van & tag @TuinDiner of hashtag #tuindinerrecept
Je eigen recept posten op TuinDiner.nl?En maak kans op een plek voor 2 personen in 2023! Klik hier en stuur je recept op!!