
Pasta met broccoli
Benodigdheden in je keuken
- kookpan
- Pan voor de saus
Ingrediënten
- 1 stronk broccoli (groot) - (liefst biologisch)
- 4 tenen knoflook
- 1 chilipeper - (fijngesneden)
- 4 ansjovis filets - (de best mogelijke kwaliteit)
- 8 eetlepels olijfolie - (eerste persing)
- 400 gram pasta - (liefst orecchiette)
- 1 hand grof zout
- 4 eetlepels Parmezaanse kaas - (liefs Reggiano)
- 1 grote aardappel - (liefst biologisch)
Instructies
VOORBEREIDING
- Was de broccoli goed en haal de broccoli roosjes van de stronk (zo klein mogelijke roosjes) Haal de schil van de grote stronk en snijd de stronk in blokjes.1 stronk broccoli (groot)
- Snijd de aardappel (met schil en al) in kleine blokjes1 grote aardappel
- Doe de ansjovis, knoflook teentjes, ansjovis filets en chilipeper in eenpannetje samen met de olijfolie en laat op het allerlaagste vuur even smoren (knoflook mag niet bruin worden!)4 tenen knoflook, 1 chilipeper, 8 eetlepels olijfolie, 4 ansjovis filets
BEREIDING VAN DE PASTA
- Zet een grote pan met ruim water op en laat het tot het kookpunt komen.
- Doe de pasta samen met de broccoli roosjes en aardappel blokjes in het water. Voeg daarna direct een handje grof zeezout in het water.1 stronk broccoli (groot), 1 hand grof zout, 1 grote aardappel, 400 gram pasta
- Giet de pasta samen met de broccoli beetgaar af en voeg wat kookvocht en de saus bij elkaar.
- Giet er nog een goede scheut olijfolie bij en serveer direct op met grof geraspte Parmezaanse kaas.4 eetlepels Parmezaanse kaas
Voedingswaarde
Wil je broccoli en pasta eens op een andere manier samen laten koken? Bij pasta risottata met broccoli en salsiccia kook je de roosjes eerst zes minuten en bewaar je dat water. Daarin wordt de gramigna pollepel voor pollepel gaar, zoals rijst bij een risotto. Het zetmeel blijft in de pan en maakt met de Parmigiano Reggiano een romige saus zonder room. De pittige salsiccia geeft de milde broccoli warmte en zout.
Heb je in de herfst een bloemkool in huis in plaats van broccoli? Kook dan maccheroni met bloemkoolcrème. Je kookt de bloemkool en de pasta na elkaar in dezelfde pan water, mixt de zachte bloemkool met geroosterde hazelnoten tot een crème en bakt de apart gehouden roosjes goudbruin. Room heb je er niet voor nodig.




